Canva vo vzdelávacom procese

Ahojte, učitelia!

Hľadáte zábavný a jednoduchý spôsob, ako oživiť vaše vyučovacie materiály? Je tu pre vás Canva! Je to fantastický grafický nástroj, ktorý vám pomôže vytvárať zaujímavé a vizuálne príťažlivé zdroje pre vašich študentov bez potreby predchádzajúcej skúsenosti s dizajnom.

Prečo učitelia milujú Canvu? Jednoduché ovládanie - Canva ponúka intuitívny systém „potiahni a pusť“, ktorý je veľmi jednoduchý a umožňuje vám ľahko vytvárať materiály. Prináša Vám veľa možností ako napríklad množstvo šablón, písiem, grafiky a ďalších prvkov na prispôsobenie vašej tvorby.

Spolupráca nikdy nebola taká jednoduchá ako teraz. Pracujte s kolegami, zdieľajte návrhy a získavajte spätnú väzbu v reálnom čase. Zabudnite na USB kľúče. Canvu máte prístupnú kdekoľvek, bez ohľadu na to, či ste pri počítači alebo telefóne, Canva je pripravená pomôcť vám vytvárať aj na cestách.

Spôsoby použitia Canvy vo vašej učebni:

• Vytváranie pútavých prezentácií pre vaše lekcie.
  • Dizajnovanie pracovných listov, materiálov a študijných sprievodcov.
  • Vytváranie zaujímavých infografík na vysvetlenie zložitých tém.
  • Rozvoj interaktívnych kvízov a hier pre vašich študentov.
  • Navrhovanie plagátov, bannerov a vizuálnych pomôcok na ozdobenie vašej učebne.
  • Odosielanie digitálnych noviniek a informácií rodičom a študentom.

Canva je revolučný nástroj pre učiteľov, ktorí chcú vytvoriť úžasné vzdelávacie materiály. S jej jednoduchými funkciami a nekonečnými dizajnovými možnosťami môžete priniesť vaše vyučovacie materiály do života zábavným a kreatívnym spôsobom. Takže sa ponorte do Canvy a sledujte, ako sa vaše vyučovacie materiály zmenia na zaujímavé umelecké diela! Ak s tým potrebujete pomôcť ďalší školský rok, tak pre vás pripravujeme zaujímavý kurz, kde vás naučíme s Canvou pracovať.

Prihláste sa už dnes začíname v Septembri 2024

Aj tento vzdelávací program ponúkame ako súčasť programov inovačného vzdelávania v rozsahu 50 hodín. Absolvovaním získate nárok na 3% príplatok ku mzde za profesijný rozvoj podľa platnej legislatívy. Nezabudnite, že v roku 2026 budú končiť benefity z tzv. kreditového systému a je vhodné si v predstihu zabezpečiť príplatok za profesijný rozvoj.

Dávid Petrezsél
Lektor