UNIŠKOLA logo
logo UNIŠKOLA

Ako sa pripojiť na online školenie cez internetový prehliadač

Na online školenie sa môžeme pripojiť cez internetový prehliadač dvomi spôsobmi:

 1. Prostredníctvom online verzie Microsoft Teams (odporúčame)
 2. Ako „hosť“ cez odkaz k pripojeniu sa na schôdzu

Výhodou pripojenia sa na školenie prostredníctvom online verzie Microsoft Teams je, že máme k dispozícii súbory, ktoré nám lektor poskytne k vzdelávaniu a tiež aj videozáznamy zo všetkých stretnutí.

Teraz si podrobnejšie vysvetlíme oba spôsoby.

Pripojenie sa cez online verziu Microsoft Teams (odporúčame)

 1. Otvoríme internetový prehliadač a prejdeme na adresu www.office.com.

Pozn.: ak sme v jednom prehliadači prihlásení do osobného alebo pracovného konta Microsoft, môžeme použiť iný prehliadač (Edge, Chrome, Firefox, Opera...).

 1. Klikneme na tlačidlo „Prihlásiť sa“.
 1. V ďalších krokoch uvedieme svoje prihlasovacie údaje, ktoré sme dostali emailom pred začiatkom vzdelávania.
 1. Ak chceme, aby sme ostali v prehliadači prihlásení, a nemuseli nabudúce opäť zadávať prihlasovacie údaje, zvolíme „Áno“.
 1. V ľavom paneli zvolíme „Teams“.
 1. Po načítaní aplikácie si vyberieme v ľavom paneli „Tímy“, kde uvidíme program/y inovačného vzdelávania, na ktorý/é sme prihlásení. Po kliknutí na daný program sa nám zobrazí jeho úvodná obrazovka vrátane základných informácií.
 1. Teraz prejdeme nižšie, a klikneme na modrý riadok – schôdzu „Online stretnutie k inovačnému vzdelávaniu“ a v pravej hornej časti na „Pripojiť sa“.
 1. Ak už schôdza začala a beží, môžeme sa pripojiť aj cez tlačidlo „Pripojiť sa“ na úvodnej obrazovke Tímu v pravej hornej časti:

Schôdza sa neplánuje nanovo na každé stretnutie, ale používa sa stále tá istá schôdza, ktorá bola naplánovaná na prvé stretnutie. Pripájame sa v stanovených termínoch.

 1. V poslednom kroku označíme „Zvuk počítača“ a klikneme na „Pripojiť sa teraz“.

Vitajte na online stretnutí k inovačnému vzdelávaniu!

Ďalšie používanie Teams-u nám vysvetlí lektor na úvodnej hodine.

V prípade, že máme k PC pripojený externý mikrofón alebo reproduktory či slúchadlá, môžeme si v nastaveniach vybrať, ktoré zariadenia sa majú používať. K týmto nastaveniach sa dostaneme nasledovne:

 1. Klikneme na tlačidlo „Ďalšie“, potom „Nastavenia“ a následne „Nastavenia zariadenia“.
 1. Na tomto mieste si môžeme vybrať z ponúkaných možností, ktoré (pripojené) zariadenia sa majú používať ako reproduktor a ako mikrofón.
 1. Po nastavení zvukových zariadení tento panel zavrieme malým krížikom pri názve „Nastavenie zariadenia“.

Pripojenie sa ako „hosť“

Pri použití tohto spôsobu sa nemusíme prihlasovať do služieb Microsoft. Nebudeme mať však prístup k pracovným súborom, ktoré nám poskytne lektor k vzdelávaniu a ani k videozáznamom zo stretnutí.

 1. Klikneme na odkaz k pripojeniu sa k online schôdzi, ktorý sme obdržali emailom pred začiatkom vzdelávania. Následne sa nám otvorí predvolený internetový prehliadač.
 1. Ak máme Teams nainštalovaný, prehliadač sa nás opýta či chceme schôdzu spustiť v ňom. V tomto prípade nie je potrebné sa odhlasovať z nášho osobného či pracovného konta, pripojíme sa vtedy ako „Externý“ užívateľ.
 1. V našom prípade zvolíme „Pokračovať v tomto prehliadači“.

Pozn.: podporované prehliadače sú Edge a Chrome. Prehliadače ako Firefox, Opera či iné neumožňujú spustenie schôdze, odkážu nás na Edge.

 1. V tomto kroku povolíme prehliadaču používanie kamery a mikrofónu, aby bolo možné komunikovať s lektorom. Kameru či mikrofón vieme počas školenia kedykoľvek vypnúť a zapnúť.
 1. Na záver uvedieme svoje meno a priezvisko a zvolíme „Pripojiť sa teraz“. A keďže sa pripájame bez prihlasovacích údajov ako „hosť“, pripojí nás najprv do tzv. čakárne a po potvrdení lektorom nás pripojí priamo na schôdzu. Preto je dôležité zadať naše celé meno, aby lektor podľa zoznamu účastníkov vedel kto sa pripája.

Vitajte na online stretnutí k inovačnému vzdelávaniu!

Ďalšie používanie Teams-u nám vysvetlí lektor na úvodnej hodine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *