Ako nainštalovať Microsoft Teams a pripojiť sa na online školenie

V prípade, že Teams nainštalovaný v PC máme a používame v ňom iné prihlasovacie konto, nie je potrebné sa z neho odhlásiť. Stačí keď po kliknutí na Vašu fotku alebo iniciály v pravom hornom rohu vyberiete možnosť "Pridať nové konto". V tomto prípade môžete preskočiť na bod č. 4.

Inštalácia Microsoft Teams

1. Stiahneme si Teams z internetu, ideálne z oficiálnych stránok Microsoft-u cez nasledujúci odkaz:
  1. Súbor po dokončení sťahovania otvoríme. Teams sa nainštaluje automaticky a následne sa spustí.
  2. Klikneme na tlačidlo „Začať“.

Pozn.: v prípade, že je Teams po anglicky, jazyk si zmeníme na slovenčinu po prihlásení.

1. V ďalších krokoch zadáme prihlasovacie údaje, ktoré sme pred začiatkom vzdelávania dostali emailom.
  1. V tomto kroku zvolíme možnosť „Nie, prihlasovať sa len do tejto aplikácie“.

Ak sa nám Teams nainštaloval v slovenčine, pokračujeme na bod č. 6. Ak sa nám Teams nainštaloval v anglickom jazyku, tak zmenu jazyka prevedieme nasledovne:

• Klikneme vpravo hore na tri bodky a zvolíme „Settings“.
  • V tomto okne v ľavom paneli klikneme na ponuku "Appearance and accessibility" a v časti „Language“ nájdeme a vyberieme slovenčinu.
  • Následne je potrebné kliknúť na „Save and restart“. Program sa reštartuje a spustí v slovenčine.

Pripojenie na online schôdzu

1. V ľavej časti okna vyberieme „Tímy“ a tu uvidíme program/y inovačného vzdelávania, na ktorý/é sme prihlásení. Po kliknutí na daný program sa nám zobrazí jeho úvodná obrazovka vrátane základných informácií.
  1. Teraz prejdeme nižšie, a všimneme si sivý riadok – schôdzu „Online stretnutie k inovačnému vzdelávaniu“. Klikneme „Pripojiť sa“.

Schôdza sa neplánuje nanovo na každé stretnutie, ale používa sa stále tá istá schôdza, ktorá bola naplánovaná na prvé stretnutie. Pripájame sa v stanovených termínoch.

1. V poslednom kroku klikneme na „Pripojiť sa teraz“.

Vitajte na online stretnutí k inovačnému vzdelávaniu!

V prípade, že máme k PC pripojenú externú kameru, mikrofón, reproduktory či slúchadlá, môžeme si vybrať, ktoré zariadenia sa majú používať. K týmto možnostiam sa dostaneme nasledovne:

• Klikneme na malú šípku pri "Kamere" alebo pri "Mikrofóne".
  • Na tomto mieste si môžeme vybrať z ponúkaných možností, ktoré (pripojené) zariadenia sa majú používať ako reproduktor a ako mikrofón.
  • Po nastavení zvukových zariadení tento panel zavrieme malým krížikom pri názve „Nastavenie zariadenia“

Ďalšie používanie Teams-u nám vysvetlí lektor na úvodnej hodine.