Vážený záujemca o počítačový kurz, Vaša registrácia prebehla úspešne.

Ďakujeme za prejavenú dôveru.

Posielame Vám dôležité informácie k ďalšiemu postupu pri získaní dotácie na počítačový kurz od úradu práce v rámci projektu „Zručnosti pre trh práce“.

Aký je ďalší postup?

1.

Zamestnaní, dobrovoľne nezamestnaní a rodičia na rodičovskej dovolenke sa musia najskôr zaregistrovať na úrade práce ako tzv. Záujemca o zamestnanie, aby bolo možné začať proces schvaľovania dotácie na IT kurz.

Nie je to registrácia do evidencie nezamestnaných a nemá žiadny vplyv na Vaše aktuálne zamestnanie.

Aktuálne tlačivo a návod na vyplnenie nájdete tu:

Toto tlačivo je potrebné vytlačiť, vyplniť, podpísať a doručiť úradu práce pred podaním žiadosti o dotáciu.

Môžete tak urobiť osobne alebo zaslaním skenu tlačiva e-mailom na adresu úradu práce.

2.

Zaregistrujte sa ako záujemca o kurz na úrade práce môžete tak urobiť osobne na úrade práce, alebo mailom. Vaša registrácia ako záujemca o zamestnanie je potrebná (nie je to registrácia do evidencie nezamestnaných), aby Vás úrad práce zaradil do systému na preplatenie kurzu.

Adresu kam treba zaslať mail so žiadosťou nájdete v tabuľke na základe Vášho bydliska. Kliknutím sem zobrazíte tabuľku.

Tlačivo si stiahnete kliknutím sem.

Vyplnené tlačivo vytlačte podpíšte a zašlite na príslušnú mailovú adresu, alebo odovzdajte osobne na úrade práce.

Vyplňte elektronický formulár pre podanie žiadosti o preplatenie kurzu na úrad práce. Na základe týchto údajov Vám vyplníme tlačivá potvrdíme a zašleme poštou na Vašu adresu.

3.

Podajte žiadosť osobne na úrade práce.

4.

Informujte nás o podaní a schválení žiadosti na adrese kurzy@uniskola.sk následne Vás budeme informovať o začiatku kurzu a harmonograme vzdelávania.

Upozorňujeme, že schvaľovací proces úradom práce môže trvať 30 dní.

Uvedomujeme si, že je našou povinnosťou čo najviac Vám toto vzdelávanie uľahčiť a preto Vám bezplatne zapožičiame notebook s programovým vybavením, klávesnicu, myš a prídavný monitor a poskytneme Vám prístup do vzdelávacieho portálu. Bude Vám doručený kuriérom na adresu uvedenú vo formulári.

On-line stretnutia budú realizované formou videokonferenčného hovoru v prostredí Microsoft Teams. Dostanete od nás podrobný návod, ako sa pripojíte k prvej schôdzi a všetky ostatné podrobnosti Vám vysvetlí Váš lektor na úvodnom stretnutí.

Podrobné pokyny k doplneniu žiadosti a jej podaniu Vám pošleme poštou spolu

s pripravenými tlačivami.

Posielam Vám odkaz na článok, ktorý máme na našej webovej stránke, ako postupovať, keď chcete od úradu práce preplatiť vzdelávací kurz.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať

UNI KREDIT, n.o.
Boženy Němcovej 8