Zapojte žiakov do prezentovania počas hodiny cez Teams

Ďakujeme všetkým učiteľom, ktorí ukončili počas letných prázdnin svoje inovačné vzdelávanie v programoch:
  • Metodika a tvorba textových študijných materiálov
  • Digitálne zdroje a nástroje vo vyučovacom procese.

Pomocou nástrojov Microsoft 365, učitelia vytvorili, umiestnili na cloudové úložisko a zdieľali svoje študijné materiály pre predmet, ktorý vyučujú. Spoločne sme vďaka spolutvorbe v reálnom čase, automatickému ukladaniu a jednoduchému zdieľaniu vo svojich obľúbených webových aplikáciách vo Worde, PowerPointe a Exceli, vytvárali textové študijné materiály. Testy sme vytvárali pomocou webovej aplikácie Forms ako nástroj pre získanie spätnej väzby od žiakov a pútavé prezentácie vďaka mnohým šablónam  MS PowerPoint v balíku Office 365 on-line.

Pre komunikácie v MS Teams so svojimi žiakmi Vám prinášame jeden typ:
Zapojte žiakov do prezentovania počas hodiny cez Teams:

V prípade, že budete niečo písať na tabuľu, je možné nasnímať tento obsah mobilným telefónom. Pokiaľ učebňa, alebo trieda nedisponuje interaktívnou tabuľou môže byť nasnímaná aj klasická tabuľa - áno aj tá kriedová! Následne je možné toto video uložiť do cloudového prostredia OneDrive za pomoci programu Teams tak, aby sa aj neprítomní žiaci mohli pozrieť na priebeh vyučovacej hodiny.

Príklad použitia

Ak bude situácia, že si žiaci nemusia písať poznámky, mohlo by byť zaujímavé požiadať šikovného žiaka, aby cez svoj mobilný telefón snímal čo píšete na tabuľu, prípadne triedu, spolužiakov, alebo detail učebnej pomôcky. Žiaci, keď sa pripoja cez svoj mobil k schôdzi na Teams, môžu jednoducho kliknúť v telefóne na zdieľanie videa, vďaka čomu sa zobrazí pre všetkých to, čo práve snímajú mobilom. Zvuk si samozrejme nechajú vypnutý, aby bolo celý čas počuť rozprávanie učiteľa. V mobile treba počas schôdze kliknúť na ikonku zdieľania, potom zdieľať video.a následne spustiť prezentáciu. Nezabudnite si zvoliť, či chcete používať prednú, alebo zadnú kameru. Ktokoľvek zo žiakov toto urobí na svojom mobile, začne sa prenášať obraz z jeho mobilu do schôdze, takže žiaci sa môžu aj striedať, a rovnakým spôsobom môže začať prezentovať učiteľ cez notebook, keď spustí zdieľanie na notebooku. Takže môže vzniknúť niečo ako strihaný viac kamerový záznam. Celý čas majú všetci vypnuté mikrofóny, okrem učiteľa.

Omnoho viac takýchto "šikovných" postupov sa dozviete počas vzdelávania

Naša ponuka vzdelávacích programov pokrýva širokú škálu zručností a praktických príkladov s ktorými sa môžete stretnúť vo Vašej pedagogickej praxi. Ťažiskovými témami pri vzdelávaní sú oblasti zamerané na dištančnú výučbu, online výučbu a tvorbu digitálnych školiacich materiálov na praktických príkladoch v prostredí Microsoft 365, Teams, webových aplikácií, digitálnej administratívy spojenej s pedagogickou činnosťou v prostredí EduPage a ascAgedndy.  Naše programy tiež pokrývajú potrebu inovovania vedomostí v oblasti školského práva a komunikácie v školskom zariadení. Taktiež sa špecializujeme na implementáciu licencií Microsoft 365 do škôl, ktoré tieto nástroje získajú zadarmo. V prípade, že potrebujete poradiť s nasadením Microsoft 365 na vašej škole neváhajte a kontaktujte nás. Pre potreby zaškolenia určitého okruhu učiteľov (správcov) poskytujeme aktualizačné vzdelávanie na základe akreditácie ministerstva školstva pre Microsoft 365 a asc Agendu, asc Rozvrhy a asc Suplovanie.

Aj v na začiatku nového školského roka spúšťame nové kolo inovačného vzdelávania.  Pre viac informácii kliknite sem.